Střípky ze zasedání ZM 25.11.2015

K připojení nového zdroje pitné vody pro město – byla vybrána varianta, která předpokládá provedení nového vrtu do cenomanské zvodně ve stávajícím jímacím území na Homolce, město vstoupí do jednání s VaK Nymburk o vlastnictví prameniště v Litoli a se zástupci Kovony o proloužení termínu likvidace vrtu v areálu společnosti. Více info v prezentaci, kterou včera na zasedání uvedl Petr.:

http://issuu.com/petreliska/docs/zm_voda_varianty.pptx

 

Dalším důležitým bodem byl prodej zastavěných pozemků pod novostavbou v areálu bývalé Fruty, nyní Slunéčkova zahrada, kdy se i díky našim zastupitelům po dlouhé a emotivní diskuzi podařilo neodsouhlasit prodej. Závěr z dodaného právního rozboru je totiž takový, že není a dle současné smlouvy ani nebude možné, vyžadovat po developerovi výstavbu občanské vybavenosti. Developerovi však v tomto případě ani nehrozí žádné sankce. Především ze strany zastupitelů, kteří pro město prokazatelně nevýhodonu smlouvu s developerem v předminulém volebním období odsouhlasili, byl cítit vysoký zájem na schválení prodeje lukrativního pozemku v centru města za cenu 1129,78 Kč/m2 (nízká cena byla v minulosti obhajována právě z důvodů výstavby občanské vybavenosti, která však měla být hotova v r 2010 a měla být první etapou výstavby). Dle doporučení finančního výboru tak vznikla komise, která bude tuto věc s developerem řešit. Návrhy úprav tohoto vztahu by pak měli být předloženy na zasedání zastupitelstva dne 16.12.2015. právní rozbor zde:

http://issuu.com/…/do…/pr__vn___rozbor_lys___nad_labem_28_/1

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je fgadmin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.